Menu

Aktuality

Bazaar Festival provokuje k akci v době environmentální krize

Letošní ročník Bazaar Festivalu je věnován tématu člověka a krajiny. Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech? A jaký je názor našich vědců na současnou krizi? Bazaar představí díla inovativních umělců, kteří se nebojí otevírat palčivá témata. Do této diskuze mezi umělci a veřejností vstoupí také renomovaní vědci z oblasti klimatologie, jako je například Diana Ürge-Vorsatz ze Středoevropské univerzity (Vídeň). Zahájení festivalu, které proběhne v Divadle X10, bude 27. srpna patřit legendární petrohradské skupině AKHE, která do Prahy zavítá s inscenací Democracy. Intenzivní program festivalu končí v pondělí, 30. srpna.

Read more...

Umíme i dnes učinit sen skutečností?!

Tanec Praha obstál ve veřejné soutěži MČ Praha 3 na využití budovy bývalých žižkovských lázní se záměrem vybudovat zde první skutečný Dům tance v ČR. Taneční a pohybové umění zažívá nebývalý boom a stále více nás úspěšně reprezentuje v zahraničí. Nemá ale žádnou instituci, profesionální podmínky pro tvůrčí proces, chybí řádná péče o tanečníky i jejich produkčně-technické týmy. Taneční profese přitom patří k nejnáročnějším, a navíc věkově limitovaným uměním.

Read more...

BAZAAR FESTIVAL 2020 BUDE. OŽIJE NA PODZIM

Původně se měl pražský divadelní a taneční festival uskutečnit v březnu letošního roku, ale pandemie koronaviru jej odsunula na podzim. Bazaar Festival se uskuteční ve dnech 20. října až 1. listopadu 2020 v Divadle PONEC, Studiu ALTA, Prostoru39, Divadle ARCHA a v Pražském kreativním centru. Jádro i téma festivalu zůstávají - letošní ročník je věnován superhrdinkám a těšit se můžete na inscenace, které vámi budou rezonovat ještě dlouho poté, co je zhlédnete. Tak nemeškejte, vstupenky jsou již v předprodeji v síti GoOut!

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?