Chyba
 • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 979

Menu

Konkurz na šéfredaktora/ku

Konkurz na šéfredaktora/ku

Revue pro současný tanec a jeho alternativy TANEČNÍ ZÓNA s tradicí vydávání od roku 1997 nabízí post šéfredaktora/ky s nástupem 1. 1. 2015.

Jeho/Jejím úkolem bude časopis ekonomicky zajistit, produkčně vést a redakčně řídit a současně oslovit vedle taneční komunity a diváků s vyhraněným zájmem o tanec také širší vrstvu kulturních, intelektuálně nonkonformních čtenářů.

Netrváme na tanečním ani uměnovědném vzdělání kandidáta/ky; hledáme člověka se znalostí současného tanečního dění a zájmem o ně, s názorem a kulturním rozhledem, manažerskými schopnostmi a aspoň minimální redakční a publikační zkušeností.

Zájemci nechť se písemně se svými koncepcemi a životopisem hlásí do konce dubna na adrese Taneční zóna, Celetná 17, 110 00 Praha 1 nebo mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vybraní kandidáti budou během května osloveni a vyzváni k osobním pohovorům. Z nich pak odborná komise nejpozději do konce června vybere nového šéfredaktora.

TANEČNÍ ZÓNA je vydávána Sdružením pro podporu vydávání revue současného tance.

5 comments

 • Vladimír Hulec
  Vladimír Hulec 24. 4. 2014 12:23 Comment Link

  Promiňte,
  že jsem coby současný šéfredaktor Taneční zóny neodpovídal na reakce na výzvu ke konkursu na šéfredaktora této revue od příštího roku. Taneční zóna jako snad všechny kulturní časopisy se potýká s finančními potížemi. Dotace ze strany státu či jiných donátorů jen stěží pokryjí náklady na vydání, natož platy redaktorů. Čtenářská obec je sice potenciálně vysoká, ale faktický prodej je malý. Úkolem každého šéfredaktora tak je především zajistit ekonomický chod časopisu a vytvoření redakce, která je schopná a ochotná v dané situaci co možná nejkvalitněji pracovat. Je to tedy z velké části manažerská pozice. K té si může sehnat jakéhokoli odborníka a je na něm, zda jej a jak zaplatí či jinak přesvědčí o spolupráci.
  Samozřejmě jde i o zaměření listu.Taneční zóna je primárně věnovaná tanci, ale tato oblast je natolik široká, že záleží na šéfredaktorovi, kterým směrem ji bude řídit, co bude akcentovat a jak. Právě tyto oblasti - tedy manažerskou a koncepční - bude posuzovat odborná komise, která bude šéfredaktora vybírat.
  Vězte, že v současné době redaktoři TZ včetně mne mají (pokud vůbec) minimální plat, jímž se ani náhodou nedá počítat jako s hlavním. Pracují v podstatě jen za náklady ke své práci a (nepříliš vysoké) honoráře za texty. Ty autorům platíme. Rád bych to však změnil a dělám pro to vše, co je v mých silách. Právě nabídka stát se šéfredaktorem míří i k tomu, aby se s tím pohnulo.

 • EdwardMat
  EdwardMat 10. 4. 2014 20:52 Comment Link

  A jaký je plat? Info do mailu prosím. Tohle je evidentně událost sezóny!

 • enter5
  enter5 6. 4. 2014 4:24 Comment Link

  Jinými slovy: Hledáme někoho, kdo tomu moc nerozumí, např. za současný tanec považuje cokoliv, co se tančí "v současnosti" a není to vyloženě "labutí v národě". Důležité je, aby nám do toho moc nekecal a dokázal si sehnat peníze na vlastní výplatu, nebo spíš na odměnu za svou redakční činnost. A možná i provoz časopisu, když to letos povedeme jako loni.
  Všechno ukazuje, že jasným favoritem redakce Taneční zóny (opravdu bude této redakci úspěšný kandidát šéfovat??) je roztomile drzá absolventka hudebního managementu navštěvující kurzy street či jazz dance, aby se udržovala v kondici nebo mladý, ambiciózní baletoman s novinářskými sklony a kamarády v komerční sféře a politice.
  Snad raději ztratit vědomí, než si jen představit budoucnost tance v zemi, kde oborový časopis (ze 2/3 dotovaný nemalou částkou ze státního rozpočtu) nebude mít šéfredaktora s odborným vzděláním v oboru. Zato má ale odbornou komisi na jeho výběr;))
  Tak šup, šup, milovníci chytrých řečí, posílejte přihlášky, každý desátý určitě vyhrává komplet výtisků loňského ročníku tohoto časopisu. Bonusem pro účastníky konkurzu pak jistě bude možnost sáhnout si na ŽIVOU Ninu Vangeli (a to je zcela jistě neopakovatelná příležitost:))). Vítěz se zcela jistě okamžitě stane okamžitě mediální hvězdou tanečního šoubyznysu (aby se zamaskovalo, že o tanci ví jen to, že se děje pohybem).
  Bon voyage czech dance!

 • Jana Návratová
  Jana Návratová 18. 3. 2014 14:17 Comment Link

  Dobrý den a děkujeme za dotaz. Odpověď na Vaši otázku je ukryta ve formulaci "Jeho/Jejím úkolem bude časopis ekonomicky zajistit..." V ekonomickém zajištěni je zahrnuta i odměna na vypsanou pozici.

  S pozdravem,

  redakce

 • Milan Odstrčil
  Milan Odstrčil 10. 3. 2014 10:26 Comment Link

  Přeji dobrý den, rád bych se o vámi nabízenou pozici ucházel, ale v inzerátu mi chybí vaše nabídka ohodnocení pozice.
  Milan Odstrčil

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?