Menu

Petr Tyc se vrací po 14 letech s taneční studií lásky

Petr Tyc se vrací po 14 letech s taneční studií lásky
foto: Vojtěch Brtnický

Berete lásku vážně? A myslíte, že může skončit dobře? A o čem vlastně mluvíte, když mluvíte o lásce? 

PONEC – divadlo pro tanec uvádí v pondělí 23. a v úterý 24. října ve 20:00 hod. světovou premiéru nového projektu choreografa Petra Tyce, který se tím vrací po 14 letech k tanci. Inscenace nesoucí název Dokud neumřeli je tanečně-divadelní studií lásky a milostných vztahů, jež je volně inspirována románem britského spisovatele Juliana Barnese Jak to vlastně bylo?

Název díla odkazuje na závěrečné rčení v pohádkách „A žili šťastně, dokud neumřeli“.
Tahle věta se používá v pohádkách v návaznosti na milostné vzplanutí. Člověk by řekl, že to dnes nikdo nemůže brát vážně,“ vysvětluje Tyc, „Jenže romantická představa lásky, která má šťastný konec, je velmi zakořeněná. Fakt, že je realita jiná, vytrvale vytěsňujeme,“  uzavírá.

Představení se pohybuje na pomezí žánrů současného tance a divadla a vystupují v něm tři interpreti: laureátka ceny Taneční inscenace roku 2017 Tereza Hradilková, Lenka Kniha Bartůňková a Radim Peška. Hudbu složil Tomáš Procházka a autorem světelného designu je oceňovaný umělec Jan Komárek.

Petr Tyc vystudoval klasický tanec na pražské Taneční konzervatoři a choreografii na Hudební fakultě Akademie múzických umění u Pavla Šmoka. Své vzdělání dále rozvíjel studijním pobytem u Merce Cunninghama v New Yorku aj. Působil jako tanečník v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka a dále v Londýně. Spolupracoval zde se slavnými choreografy, jakými jsou Jiří Kylián, Gerhard Bohner aj. Od roku 1994 působí jako nezávislý choreograf, tanečník a pedagog. Více na www.divadloponec.cz


Trailer k inscenaci:
https://youtu.be/fdi7Y_RYOak


Další podzimní premiéry v PONCI – divadle pro tanec:

PO I 30. 10. I 20:00 Petra Tejnorová / VerTeDance: Pojďme na tanec!
PÁ I 3. 11. I 20:00 DOT504 / Anton Lachky: Family's Journey
Út I 28. 11. I 20:00 Veronika Knytlová / VerTeDance: Void
PONEC – divadlo pro tanec je otevřený prostor pro současný tanec a pohybové divadlo, jehož posláním je podporovat nezávislou taneční scénu a její přesahy k jiným žánrům. Na jeho scéně se pravidelně představují inscenace tuzemských i zahraničních souborů a umělců. Ročně se zde odehraje na 200 představení.

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat:

Kateřina Kavalírová
Média a komunikace
Tanec Praha z.ú.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: +420 603 728 915

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?