Menu

DOT504, Anton Lachky a šílená noc jedné rodiny v PONCI

DOT504, Anton Lachky a šílená noc jedné rodiny v PONCI

PONEC – divadlo pro tanec uvádí světovou premiéru společného díla souboru DOT504 a Antona Lachkého, slovenského choreografa žijícího v Belgii. Inscenace nese název Family Journey a bude uvedena v pátek 3. listopadu od 20:00 hodin. Stejně jako v surreálném projektu Side Effects, s nímž autor vystoupil na loňském festivalu TANEC PRAHA, se dílo pohybuje na rozmezí snu a skutečnosti a čerpá látku z reálného života i ze světa fantazie. Tentokrát ztvárňuje obraz jedné svérázné rodiny, která stráví šílenou noc v historické Praze.

Představení je o jedné rodině, co nikdy nepoznala otce ani matku," vysvětluje Anton Lachky a dále prozrazuje: „Šťastnou shodou okolností ale potkají jednoho podivuhodného muže, který jim řekne: ‚Jste rodina. Držte při sobě a budete ta nejšťastnější rodina. Nejšťastnější na celém světě.'"

Jedná se už o druhou spolupráci Antona Lachkého a souboru D0T504. Prvním společným počinem byla kreace Heaven is the place (2006), která byla vybrána na prestižní festival Aerowaves v Londýně. „Antona jsme znovu oslovili zejména proto, že nám imponuje jeho neotřelý a specifický pohybový slovník. Zároveň jsme také chtěli vytvořit dílo spjaté těsně s Prahou, a proto padla volba pro celkové výtvarné řešení na Jiřího Votrubu," vysvětluje Lenka Ottová, umělecká ředitelka souboru DOT504, a dodává: „Ve spojení těchto dvou umělců vidíme jedinečnou příležitost k překvapivému uměleckému vyjádření, která se v budoucnosti vzhledem k jejich značné vytíženosti již nemusí opakovat."

Na inscenaci se podílejí čtyři špičkoví zahraniční tanečníci z Jižní Koreje, Řecka, Anglie a Čech. „Pro Antona je typická práce s energií jednotlivých osobností, vybral si proto tanečníky, které zná a jsou na jeho styl zvyklí, dokáží s ním pracovat a dále ho rozvíjet. Ze známých tváří se určitě můžeme těšit na Pavla Maška, ale i Jini, Julia a Robert si vás rychle získají," dodává Yvona Kreuzmannová.
Více na www.divadloponec.cz

Anton Lachky je světoznámý tanečník, choreograf a pedagog. Několik let byl členem slavné Akram Khan Dance Company. Je jedním ze zakládajících členů známého seskupení Les SlovaKs Dance Collective, pro nějž vytvořil premiérovou choreografii Opening night. Jako nezávislý choreograf spolupracoval například se soubory Helsinki City Theatre, Iceland Dance Company, Scottish Dance Theatre a dalšími.

Jiří Votruba je světově uznávaný český malíř, ilustrátor a designér. Jeho tvorba je snadno rozpoznatelná a ve světě velmi známá především svým zaměřením na kouzlo a mystiku Prahy a osobností s ní spjatých. Velkou odezvu má jeho grafický design speciálně v oblasti vážné hudby v Japonsku. Umělec vystavoval na téměř 50 samostatných výstavách po celém světě.

DOT504 je první, plně profesionální soubor fyzického tanečního divadla v České republice, který stírá hranice mezi divadlem, performancí a tancem. Charakterizuje ho vysoká technická úroveň, kreativita a výrazné osobnosti. V roce 2006 jej založila umělecká ředitelka souboru Lenka Ottová. Postupem doby byli zváni ke spolupráci se souborem významní evropští choreografové (Jozef Fruček & Linda Kapetanea – RootLessRoot, Tomas Steyaert – Ultima Vez, Anton Ľachký – Akram Khan Company) a DOT504 se tak stal jedním ze souborů, určujících trendy současného tance na české i evropské taneční scéně. Videa, kritiky a podrobnější údaje k jednotlivým projektům souboru naleznete na adrese www.dot504.cz

PONEC – divadlo pro tanec je otevřený prostor pro současný tanec a pohybové divadlo, jehož posláním je podporovat nezávislou taneční scénu a její přesahy k jiným žánrům. Na jeho scéně se pravidelně představují inscenace tuzemských i zahraničních souborů a umělců. Ročně se zde odehraje na 200 představení.

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat:

Kateřina Kavalírová
Média a komunikace
Tanec Praha z.ú.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: +420 603 728 915

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?