Menu

Soubor DOT504 3x v PONCI

foto: archiv DOT504
foto: archiv DOT504

PONEC – divadlo pro tanec uvádí tento týden tři inscenace renomovaného souboru D0T504. Jak je již u souboru zvykem, jedná se vždy o propojení tvůrčích sil špičkových českých i zahraničních umělců. Ve čtvrtek 30. 11. od 20:00 hod. bude uvedeno cenami ověnčené představení Collective Loss of Memory, které již slaví třetí výročí a zabývá se tématem násilí a kolektivní ztráty paměti. V pátek 1. 12. od 20:00 hod. se můžete těšit na inscenaci You Are Not One, Who Shall Live Long, která klade otázky tykající se samotného bytí. Trojitý zážitek završí v sobotu 2. 12. od 20:00 hod. druhá repríza poslední produkce souboru Family Journey – surrealistického obrazu jedné rodiny, která má svoje pravidla a svérázné členy.

ČT 30. 11. 20:00 hod. - Collective Loss of Memory

Žid Tom, přizpůsobivý Nathan, pomocník Dano, pravý, čistokrevný Knut a boss Wanny – minimálně o 50 % lepší než všichni ostatní. S pěticí těchto veselých chlapců se budeme věnovat silnému sociálnímu fenoménu, jednomu ze zvláštních potěšení části lidstva – potěšení ze zabíjení a účasti na násilí. Radost ze zabíjení dává jedinečný pocit absolutní moci a svobody. Pro oběti je to ale peklo samo. A náhodní svědci? Nedělají nic. Postiženi kolektivní ztrátou paměti jen pozorují.

PÁ 1. 12. 20:00 hod. - I You Are Not One, Who Shall Live Long

You Are Not One,
Who Shall Live Long.
Nejsi ten,
kdo bude žít dlouho.
Chtějí po vás vysvětlení.
Chtějí znát smysl, záměr, pojetí.
Ale není tu nic.
Vše vychází z ničeho
a není co vysvětlovat.
Vyjma toho, že
co děláme,
co existuje,
kým jsme,
se stále mění.
To, co děláme, to nejsme my.
Přichází to k nám
odněkud a odnikud.
Nikdo neví, co to je.
Co to je?
Jozef Fruček, Linda Kapetanea


SO 2. 12. 20:00 hod. - I Family Journey

Jsme rodina, ale nikdy jsme nepoznali otce ani matku.

Šťastnou shodou okolností jsme ale potkali jednoho podivuhodného muže, který nám řekl:

"Jste rodina. Držte při sobě a budete ta nejšťastnější rodina. Nejšťastnější na celém světě."
Více na www.divadloponec.cz

O souboru
DOT504 stírá hranice mezi divadlem, tancem a novým cirkusem. Spolupráce s Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou (RootLessRoot Company) navazuje na předchozí mezinárodně úspěšné projekty. Holdin‘ Fast, první společný projekt, obdržel nominaci Total Theatre Award pro nejlepší začínající soubor na Fringe Festivalu v Edinburku v roce 2008. Následující projekt 100 Wounded Tears získal prestižní ocenění The Herald Angels Award na Fringe Festivalu v roce 2009 a Collective Loss of Memory, zatím poslední v řadě, navázal na tyto úspěchy a získal cenu za Taneční inscenaci roku a Cenu diváka České Taneční Platformy 2015.
www.dot504.cz

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?