Menu

30. festival TANEC PRAHA: Na věku nikdy nezáleželo méně!

30. festival TANEC PRAHA: Na věku nikdy nezáleželo méně!
Dancing Grandmothers (foto: archiv festivalu Tanec Praha)

Jubilejní ročník festivalu se uskuteční v Praze od 1. do 25. června 2018 a již od konce května oživí dalších 20 měst a obcí ČR. Ponese se ve vizuálním stylu i duchu motta posledního ročníku: TANCEM PROTI PŘEDSUDKŮM. 30. ročník festivalu navíc dokáže, že na věku nikdy nezáleželo méně. Dárkem pro diváky i festival samotný je Gala Opening festivalu: návrat Jiřího Kyliána (CZ/NL), tentokrát s komorním multižánrovým představením „East Shadow“. O excelentní závěr akce se postarají inscenace „SUNNY“ Emanuela Gata (IL/FR) a „Dancing Grandmothers“ Eun-Me Ahn (KR). V programu však září i další jména vyzrálých osobností tanečního světa: Germaine Acogny, Louise Lecavalier aj. Více na: www.tanecpraha.org.

Program 30. ročníku je nabitý osobnostmi s velkou zkušeností a respektem. Na scéně uvidíme Sabine Kupferberg s Gary Chrystem v Kyliánově exkurzi do beckettovského absurdního světa, Germaine Acogny, matku afrického současného tance, pak i stejně nestárnoucí kanadskou cyberpunkovou královnu Louise Lecavalier a nakonec Eun-Me Ahn, která roztančí mj. vitální korejské babičky,“ říká ředitelka Yvona Kreuzmannová a pokračuje: „Do zákoutí mystické mexické kultury nás pozvou Foco alAire (MX) a do inspirace ze světa dětské fantazie nás ponoří vlámský kabinet k. Velký prostor dostanou koprodukce českých umělců se zahraničními, čímž reflektujeme výrazný posun taneční scény u nás, a nechybí ani prostor talentům z Afriky i Evropy. Festival nese v sobě silná témata, která rezonují v dnešní společnosti, a to v duchu úcty k velkým osobnostem, jejichž vliv na rozvoj současného umění ve světě je zásadní, ale i otevřenosti vůči novým impulzům.

Gala-Opening festivalu 1. 6. 2018

Jiří Kylián o svém díle říká:
„East Shadow” neboli “Východní stín” měl premiéru v roce 2013 jako součást “Aichi Triennale” v japonském městě Nagoya. Tento festival byl věnován obětem “tsunami” neboli “veliké vlny”, která zpustošila část východního pobřeží Japonska v roce 2011. Velká část výtěžku z těchto představení podpořila oběti této zničující přírodní katastrofy.
Naše představení “East Shadow” sestává ze tří komponentů:
1) živé představení dvou starších tanečníků.
2) film, jehož protagonisté jsou titíž dva lidé stojící na jevišti. Ten film je vlastně album jejich života.
3) živý, vše-sjednocující klavírní doprovod.


Sloučení filmu a živého představení není samozřejmě nic nového. Obzvláště když se jedná o tytéž lidi, kteří jsou přítomni jak na jevišti tak i ve filmu. To se nezdá příliš složité. To je pravda, protože to je tak jednoduché a samozřejmé, jako koexistence života a smrti. Zajímavé na tom je, že ti lidé na filmovém plátně zůstávají vždy stejně staří, zatímco ti dva živí na jevišti stárnou každou vteřinou, zrovna tak, jako diváci, kteří tomu představení přihlížejí.

V našem představení je přítomnost té „velké vlny“ vlastně jen metaforou mnohých nebezpečí, která nás provázejí po velkou část našeho života. Zde o tanci skutečně skoro nemůže být řeč, „East Shadow“ je spíše pohybové drama beze slov, těžící z hlubokých zkušeností obou protagonistů: Sabine Kupferberg a Gary Chryst. Ti nám dovolují nahlédnout do jejich šťastně-nešťastného tragikomického soužití. Oba tito představitelé byli dlouholetými členy NDT III, neboli skupiny, pro tanečníky mezi čtyřicítkou a smrtí, kterou jsem založil v roce 1990. Text, který jsem v tomto představení použil, napsal Samuel Beckett specificky pro operu skladatele Mortona Feldmana nazvanou lapidárně “Neither”, volně přeložitelné jako “Ani”....!

V našem představení se tedy jedná o absurdní text, absurdní existenci dvou stárnoucích a ohrožených jedinců, a o strhující proud částečně improvizované a částečně komponované hudby. Jejich skladatelkou a interpretkou je Tomoko Mukayama.

Chvíle štěstí, zklamání, katastrof, či banalit....nic netrvá....vše je jen jedna nekonečná proměna, odnesena nekonečnou obří vlnou času....neznámo kam....“

Na počest Kyliánovy návštěvy je ve spolupráci s Národním divadlem a Kyliánovým nadačním fondem v Praze uspořádána rovněž retrospektivní výstava/instalace Celebrating Kylián!, která se bude konat na nám. Václava Havla – budova B Národního divadla. Jedná se o doposud největší prezentaci unikátních dokumentárních materiálů z Kyliánovy tvůrčí práce a díla. Díky spolupráci zmíněných organizací proběhne výstava ve dvou termínech – od 4. června a poté během října v rámci premiéry Kylián v Národním divadle.

Události sezony – Forum Karlín, 23.–25. 6. 2018:

Emanuel Gat je velmi žádaný na mnoha evropských i světových scénách a našel skvělé zázemí ve francouzském Montpellier. I jeho dílo SUNNY, kterým vyvrcholí festival 25. června, je multižánrové, spojující živý koncert Awira Leona s originálním pohybovým ztvárněním tanečníků ze všech koutů světa. Je mezi nimi i Annie Hanauer, kterou jsme mohli loni obdivovat v Tordre.

Živé a dynamické je i vystoupení korejské choreografky Eun-Me Ahn s devíti tančícími babičkami v symbióze s vynikajícími tanečníky, s nimiž odvážně provokuje proti určité šedi oficiální kultury své země. Pouští se do divokého světa barev, oslovuje seniory na cestách venkovem, dokumentuje je filmově, to vše v přirozeném mezigeneračním dialogu, který je nosným tématem celého festivalu. Ukazuje, že tančit může každý a v každém věku.

Další zralé osobnosti tanečního světa:

Věk nehraje roli ani pro další umělce, resp. umělkyně, které poctí svou přítomností 30. ročník festivalu, ať je to kanadská „cyberpunková královna“ současného tance Louise Lecavalier či první dáma afrického tance, Germaine Acogny.

Lecavalier objela celý svět se skupinou La La La Human Steps, aby se vydala svou vlastní cestou. V Praze jsme ji zažili v roce 2011 v duetech Nigela Charnoka a Edouarda Locka. Tentokrát uvidíme její celovečerní choreografii So Blue, s jejím typickým energickým sólovým projevem, který se prolíná v duetech s tanečníkem.

Acogny se vrátila na scénu v originální verzi Svěcení jara, kterou festival TANEC PRAHA uvedl v r. 2017. Ve věku nad 70 let nevidí žádnou překážku, znovu se staví na jeviště, tentokrát v ryze divadelní inscenaci, kterou režíroval Mikaël Serre: AN UN DETROIT DU DEBUT / Somewhere at the Beginning. Podařilo se mu propojit životní příběhy rodiny Acogny s filmovou dokumentací prostředí, které si ne každý Evropan dokáže představit. Inscenace je klíčem k pochopení Afriky. Germaine navíc povede workshop nejen pro studenty tanečních škol i profesionály.

Středně velké produkce z Afriky, Latinské Ameriky a Evropy:

Druhým africkým umělcem, který obohatí program festivalu, je Ladji Kone – talentovaný a hloubavý tanečník z Burkiny Faso, který uvede své sólo Lego de l’égo i duet Màa Labyrinthe v dokonalé symbióze s hudebníkem Erwannem Bouvier a povede také workshopy pro dospělé i teenagery či děti s veřejnou prezentací na závěr. Od začátku června bude účinkovat v Praze i regionech.

Foco alAire představují fenomén překračující hranice žánrů, vystihují hluboké pocity Mexičanů žijících ve světě všudypřítomného násilí, ale i silných kulturních tradic. Své pocity přenášejí na scénu plnou fascinujících obrazů, symbolických gest, barev, masek a fantastických výkonů v díle Idea de una pasión. K tomu nás nakazí svými minimalistickými pohyby a úsměvy v procesí s názvem LOStheULTAMAR, za zvuku funebrální hudby pod širým nebem. Uvidí je diváci v Praze i regionech.

Na programu nebude chybět ani mimořádně fyzicky disponovaný maďarský performer László Fülöp a jeho soubor Timothy and the Things. Mezinárodní ohlas získal díky platformě Aerowaves, kde byl naposledy vybrán mezi Twenty17 s duetem „Your Mother at my Door“. Ten byl letos v dubnu uveden v USA v rámci projektu V4 Dance Festival a zájemci ho mohou zhlédnout i u nás v regionech. V Praze uvede dílo Waiting for Schrödinger, jehož inspirací je myšlenkový experiment slavného fyzika oceněného Nobelovou cenou.


Mezinárodní festivalové koprodukce

Poslání festivalu je mj. podpora vzniku nových děl. Každé pondělí, třikrát po sobě, uvede festival projekty českých umělců v mezinárodní spolupráci. Koprodukce festivalu TANEC PRAHA přinášejí velké výzvy umělcům, kteří se nebojí nových impulzů, zkoumání neznámého, hledání jiných postupů a třeba i rolí stanovených jinak, než jsme byli zvyklí. Festival je významným koproducentem čtyř projektů: Útočiště  Viliama Dočolomanského, SAME SAME  Karine Ponties, Sunday Neurosis  Jiřího Pokorného a Radima Vizváryho a NEBOJ Tvůrčí dvojice Nicole MossouxPatrick Bonté.

V Útočišti vystoupí na jevišti tři špičkoví tanečníci: Andrej Petrovič ze Slovenska, Minh - Hieu Nguyen z Vietnamu a Rin Kin z Číny v dialogu se třemi hudebníky a zpěvačkou. Projekt je hlubokou sondou do životních příběhů osob, které se rozhodly opustit svou zemi a putovat za lepší budoucností.

Belgická choreografka francouzského původu Karine Ponties nepracuje s českými umělci poprvé. Tentokrát ji oslovily dvě silné ženské osobnosti, které spolu již nejednou pracovaly, ale nikdy obě v roli interpretek přímo na scéně: Tereza Ondrová a Petra Tejnorová.

Třetí projekt spojil dvě výrazné osobnosti s velmi odlišnou zkušeností: Jiřího Pokorného, tanečníka prestižních evropských souborů, a Radima Vizváryho, umělce s velkou láskou k pantomimě a pohybovému divadlu. Duet nesoucí název Sunday Neurosis vznikl mj. v koprodukci holandského divadla Korzo.

Čtvrtou koprodukcí bude site-specific projekt pro magický prostor tunelu mezi Žižkovem a Karlínem, který inspiroval belgický tvůrčí tandem Mossoux-Bonté ke spolupráci s českými studenty z JAMU. Adaptují jej proto i pro zajímavé prostory brněnských Kasemat.

TANEC PRAHA DĚTEM

Festival se tradičně věnuje i nejmladším divákům, tentokrát vyvrcholí různé aktivity českých umělců pro děti a s dětmi představením vlámského souboru kabinet k pod názvem HORSES. Vlámové pozvou diváky do světa nekonečné fantazie přímo s dětmi-spolutvůrci na jevišti. Jejich přítomnost deklaruje, že vnímáme-li děti jako rovnocenné partnery, nejen že to obě strany bytostně baví, ale také nás dokážou strhnout, inspirovat a přinášet nové impulzy.

V regionech uvádí čeští umělci sérií produkcí pro děti i s dílnami po představení. Dětem se věnuje na workshopech i Ladji Kone.


VEN.ku TANCI

Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl: Origami je nepřehlédnutelnou instalací v otevřeném prostoru: obří kontejner se rozkládá a skládá jako japonské origami. Tato industriální romance nás nutí k zastavení se v čase, ponoření se do svého vlastního, ryze poetického azylu uprostřed každodenní šedi.

Druhým výrazným zahraničním projektem je LOStheULTRAMAR mexického Foco alAire, ale také mezinárodní uskupení CreWcollective, který uvede Moving Orchestra v regionech. Specifický projekt Corridor-Piece roztančí chodby v historických objektech regionů.

Český tanec v regionech

Festival je vynikající příležitostí pro prezentaci nejzajímavějších děl českých umělců v regionech, optimálně v kombinaci se zahraničními díly – Mexičany, Afričany, Maďary a Holanďany. Zpravidla jde o kombinaci in-door a out-door produkcí – viz program TANEC PRAHA v regionech.

Doprovodný program:

Jako každý rok, bude i 30. ročník festivalu otevřen setkávání hostů s domácím publikem a hlubšímu vhledu do kontextu tvorby jednotlivých účastníků. Výstavy, debaty, filmové projekce, workshopy a site-specific projekty mj. ve spolupráci s festivalem Landscape obohatí nabídku veřejnosti po celý červen, v

Praze i regionech.
Za víceleté podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha
Hlavní mediální partner: Česká televize
Za podpory: Aerowaves, Kreativní Evropa, MČ Praha 3, Vlámské zastoupení v ČR, Francouzský institut v Praze, Goethe institut,
v regionech dále: Město Plzeň, Plzeňský kraj, Město Ostrava, Město Brno, aj.
30. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2018 se koná pod záštitou ministerstva kultury ČR, primátorky Hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a J. E. velvyslance Francie v České republice pana Rolanda Galharagueho.


Poděkování patří všem, kteří se podílí na přípravě a realizaci festivalu, především účinkujícím umělcům, partnerům, členům týmu a všem příznivcům tance.

Více informací: www.tanecpraha.org
a dále:
https://www.facebook.com/tanecpraha/
https://www.instagram.com/tanecpraha

S žádostí o další informace či foto se obracejte na:

Kateřina Kavalírová, media relations
Mobil: +420 603 728 915
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Program 30. ročníku festivalu TANEC PRAHA 2018


Hlavní program v Praze

Pá–Ne | 1.–3. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec
Událost sezony – Festival Opening
Jiří Kylián | East Shadow | CZ/NL

So | 2. 6. I 15:00 + 18:00 | Letenská pláň | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

Po I 4. 6. | 20:00 | DOX+ | Koprodukce festivalu
Farma v jeskyni / Viliam Dočolomanský | Útočiště | CZ | světová premiéra

Út I 5. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec | Dance NEWs
Timothy and the Things | Waiting for Schrödinger | HU

Čt I 7. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec
Germaine Acogny & Mikaël Serre | A UN ENDROIT DU DEBUT / Somewhere at the Beginning | SN

Po | 11. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec | Koprodukce festivalu
Karine Ponties | SAME SAME | BE/FR/CZ | světová premiéra

Út | 12. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec
Ladji Kone | Lego de l'ego + Màa Labyrinthe | BF

Čt | 14. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec
Foco alAire | Idea de una pasión | MX

Pá | 15. 6. | 18:00 | 21:30 | Žižkovský tunel | VEN.ku TANCI | Koprodukce festivalu
Cie Mossoux-Bonté & studenti JAMU I NEBOJ | BE/CZ | světová premiéra

Pá | 15. 6. | 20:00 | U Národního památníku Vítkov | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

So | 16. 6. | 19:00 | U Národního památníku Vítkov | VEN.ku TANCI
Foco alAire | LOStheULTRAMAR | MX

So | 16. 6. | 21:00 | U Vojenského historického ústavu | VEN.ku TANCI
Spitfire Company | Animal Exitus | CZ | Derniéra

Po | 18. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec | Koprodukce festivalu
Jiří Pokorný & Radim Vizváry | Sunday Neurosis | CZ/NL

St | 20. 6. | 20:00 | PONEC – divadlo pro tanec
Louise Lecavalier / Fou Glorieux | So Blue | CA

So | 23. 6. | 17:00 | Forum Karlín | Událost sezony
Eun-Me Ahn | Dancing Grandmothers | KR

Ne | 24. 6. |17:00 | PONEC – divadlo pro tanec I TANEC PRAHA DĚTEM
kabinet k I HORSES I BE

Ne I 24. 6. | 20:00 | Forum Karlín | Událost sezony
Eun-Me Ahn | Dancing Grandmothers | KR

Po I 25. 6. | 10:00 | PONEC – divadlo pro tanec | TANEC PRAHA DĚTEM
kabinet k | HORSES | BE

Po I 25. 6. | 20:00 | Forum Karlín | Událost sezony – Festival Closing
Emanuel Gat / Awir Leon | SUNNY | IL/FR


Doprovodný program v Praze
2.–25. 6. | Kasárna Karlín / Kavárna Bazén | Video-instalace / TANEC PRAHA – 30 let! – „Because | have nothing else to do / Protože nemám nic jiného na práci“

4. – 14. 6. | nám. Václava Havla – budova B Národního divadla | Výstava/ Celebrating Kylián!

4. 6. I 10:00 | PONEC – divadlo pro tanec | TANEC PRAHA STUDENTŮM
Germaine Acogny – Workshop a projekce filmu

6. 6. I 17:00 | Kasárna Karlín | Prezentace & workshop pro seniory
Ridina Ahmedová & Lenka Bartůňková & Jan Bárta | Co s načatým večerem

7. 6. I 17:00 | Kasárna Karlín | Čaj o páté s: Viliam Dočolomanský

13. 6. I 17:00 | Kasárna Karlín | Prezentace / Tanec školám & workshop Ladji Kone

15. 6. I 17:00 | Kasárna Karlín | Čaj o páté s: Foco alAire & Ladji Kone

22. 6. I 17:00 | Kasárna Karlín | Čaj o páté s: Eun-Me Ahn Company

22. 6. | 18:30–20:00 | PONEC – divadlo pro tanec | Workshop
Eun-Me Ahn Company pro širokou veřejnost

25. 6. | 13:00–14:30 | PONEC – divadlo pro tanec | Workshop
Eun-Me Ahn Company pro seniory

Filmové projekce

16. + 17. 6. | Obecní dům, Národní památník Vítkov, IDU | Workshop Taneční fotografie s: Vojtěch Brtnický

Program v regionech

BRNO

29. 5. 20:00 Divadlo Husa na provázku | Divadelní svět Brno
Věra Ondrašíková a kol. | GUIDE I CZ

30. 5. 20:00 HaDivadlo | Divadelní svět Brno
Tereza Hradilková a kol. | Švihla | CZ

8. 6. 19:00 & 20:30 Kasematy Špilberk
Cie Mossoux-Bonté & studenti JAMU NEBOJ | BE/CZ

10. 6. 18:30 Výstaviště Brno | Festival RE:PUBLIKA
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

14. 6. 19:30 Buranteatr | Koprodukce
Karine Ponties | SAME SAME | FR/BE/CZ

18. 6. 19:30 Buranteatr
Markéta Vacovská, Lenka Dusilová, Spitfire Company & DAMÚZA One Step Before the Fall | CZ
BROUMOV

22. 6. 19:00 Klášterní zahrada | VEN.ku TANCI
CreWCollective | Moving Orchestra | CZ


ČESKÉ BUDĚJOVICE

4. 6. 19:00 nám. Přemysla Otakara II | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

19. 6. 10:00 a 17:00 Jihočeské divadlo – scéna Na Půdě I TANEC PRAHA DĚTEM
Tereza Ondrová, Petra Tejnorová a kol. | Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru | projekce filmu

20. 6. 19:00 Jihočeské divadlo – Velké jeviště
VerTeDance, Petra Tejnorová a kol. | POJĎME NA TANEC! | CZ

ČKYNĚ

10. 6. Synagoga
16:00 workshop | Ladji Kone
18:00 Tereza Ondrová, Petra Tejnorová a kol. | Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru | projekce filmu
19:00 Ladji Kone | ®Mark | BF

HRADEC KRÁLOVÉ

6. 6. 19:00 Divadlo Drak
Anton Lachky | DOT504 I Family Journey | CZ

7. 6. 19:00 Divadlo Drak
Ladji Kone | Màa Labyrinthe | BF

CHOCEŇ

6. 6. 9:00 11:00 17:30 Nádvoří zámku | TANEC PRAHA DĚTEM | Skorofestival 2018
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

8. 6. 20:30 Park Peliny | VEN.ku TANCI | Skorofestival 2018
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

JIHLAVA

6. 6. 18:00 Masarykovo náměstí | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

10. 6. 16:00 DIOD | TANEC PRAHA DĚTEM
Marek Menšík, Sláva Zubkov | Kocour | CZ

13. 6. 19:30 DIOD
Markéta Vacovská, Lenka Dusilová, Spitfire Company, DAMÚZA | One Step Before the Fall | CZ

19. 6. 9:00 10:30 DIOD I TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ


KARLOVY VARY

17. 6. 15:00 Sadová kolonáda | VEN.ku TANCI
Foco alAire | LOStheULTRAMAR | MX

KLADRUBY

9. 6. 17:00 20:00 Klášter Kladruby | Dance NEWs
Billy Mullaney & Niels Weijer | Corridor_Piece | USA/NL

14. 6. 10:00 Klášter Kladruby | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

LIBEREC

21.6. 20:00 Kino Varšava
CreWCollective | Moving Orchestra | CZ

MALOVICE

9.6. 19:30 Švestkový Dvůr
Ladji Kone | Màa Labyrinthe | BF

16.6. 19:30 Švestkový Dvůr | Koprodukce festivalu
Karine Ponties | SAME SAME | FR/BE/CZ

NEČTINY

15.6. 16:00 areál kaple sv. Anny | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

15.6 18:30–20:00 kaple sv. Anny
Dora Sulženko Hoštová | pohybový workshop

15.6 21:00 kaple sv. Anny
Dora Sulženko Hoštová & Jan Čtvrtník | Proces | CZ

OLOMOUC

11.6. 18:00 20:00 Divadlo na cucky | Dance NEWs
Billy Mullaney & Niels Weijer | Corridor_Piece | USA/NL

12.6. 18:00 Dolní náměstí I VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

OSTRAVA

13. 6. 19:00 | Dolní oblast Vítkovice | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

19. 6. 18:00–20:00 Cooltour
taneční workshop: Jiří Pokorný

20. 6. 19:00 Cooltour | Koprodukce festivalu
Jiří Pokorný and Radim Vizváry | Sunday Neurosis I CZ / NL
diskuse po představení + film JSEM BRÁNA

PARDUBICE

7. 6. 20:00 Divadlo29
Anton Lachky I DOT504 | Family Journey | CZ

8. 6. 20:00 Divadlo29
Markéta Vacovská, Lenka Dusilová, Spitfire Company & DAMÚZA | One Step Before the Fall | CZ

9. 6. 20:00 Cihelna Pardubice | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

13. 6. 20:00 Divadlo29 | Koprodukce festivalu
Karine Ponties | SAME SAME | FR/BE/CZ

PÍSEK

14. 6. 17:00 Velké náměstí
CreWCollective | Moving Orchestra | CZ

PLZEŇ

2.–3. 6. Workshop Ladji Kone | BF – 3. 6. prezentace ®Mark

4. 6. 20:00 Moving Station
Ladji Kone | Màa Labyrinthe | BF
diskuse po představení

6. 6. 18:00 Moving Station
Workshop: László Fülöp | HU

7. 6. 20:00 Moving Station | Dance NEWs
Timothy and the Things | Your Mother at My Door | HU
diskuse po představení

11. 6. 20:00 Náplavka k světu 0.2 | VEN.ku TANCI
Foco alAire | LOStheULTRAMAR | MX

12. 6. 20:00 Moving Station
Foco alAire | Idea de una pasión | MX

17. 6. 15:00 Náplavka k světu 0.2 | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

17. 6. 20:00 DEPO2015 – VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR a projekce filmu Retour a Ominato / Návrat do Ominata

18. 6. 11:00 Moving Station | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Momo | CZ

18. 6. 20:30 Proluka v Křižíkových sadech | Divadelní léto pod plzeňským nebem
VerTeDance, Petra Tejnorová a kol. | POJĎME NA TANEC! | CZ

SUŠICE

2. 6. 17:00 The Jablíčko | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

2.6. 18:30 SIRKUS | TANEC PRAHA DĚTEM
Tereza Ondrová, Petra Tejnorová a kol. | Haló? Je tam někdo? Posílání zprávy nejen o tanci do vesmíru I projekce filmu

2. 6. 20:00 The Jablíčko | VEN.ku TANCI
CreWCollective | Moving Orchestra | CZ

 

TÁBOR

3. 6. 14:30 Divadelní park | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

4. 6. 9:00 Divadelní park | TANEC PRAHA DĚTEM
Mirka Eliášová a kol. | Svět z papíru | CZ

5. 6. 17:00 Areál Komora – sídliště nad Lužnicí | VEN.ku TANCI
Company Furinkaï / Satchie Noro & Silvain Ohl | Origami | FR

ÚSTÍ N. LABEM
15. 6. 19:30 Veřejný sál Hraničář – Galerie Hraničář
Tereza Hradilková a kol. | Švihla | CZ


Změna programu vyhrazena

 

 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?