Menu

Vyšla Taneční zóna 1/2018

Vyšla Taneční zóna 1/2018

Všem příznivcům tance a fyzického divadla s radostí oznamujeme, že přes všechny ekonomické a jiné problémy vyšlo první letošní číslo Taneční zóny a na léto se chystá další.

Hlavním tématem Taneční zóny 1/2018 je ohlédnutí se za loňským rokem v českém tanečním divadle a letošní Česká taneční platforma. Věnovali jsme jim tzv. Brány vnímání, jimiž vždy vstupujeme do hlubších, strukturovanějších vrstev vybraných témat.

Dále jsme zahájili cyklus Město v pohybu, ve kterém se budeme věnovat tanečnímu a fyzickému divadlu v českých a moravských, malých i velkých městech. Na úvod jsme se vydali do Ostravy. Nabízíme historický vhled do tamějšího baletního divadla od Romana Vaška, rozhovory s (bývalým a současnou) uměleckými šéfy baletu Národního divadla moravskoslezského Igorem Vejsadou a Lenkou Dřímalovou, rozhovor o festivalu Norma s Markem Pokorným, teoretikem, kurátorem a ředitelem Galerie města Ostravy PLATO, a krátký profil Bílého divadla.

Dalším velkým tématem, kterému se v Tz 1/2018 věnujeme, je inkluzivní divadlo. Informujeme o něm jak srze reportáže z našich i zahraničních festivalů tak profily souborů a osobností. Konkrétně přinášíme profil výrazné osobnosti tohoto proudu divadla, Polky Justyny Sobczyk, moskevského festivalu Proteatr a tamního studia Krug, pražského Tanečního studia Light a brněnského divadla Aldente.

A pokračujeme v loni započaté 8-dílné antropologické cestě Stanislava Slavického Tanec a rituál od vzniku fyzického divadla v Africe přes ostatní světadíly k dnešku. Po loňské Africe, Latinské Americe a Oceánii jsme se dostali na Blízký východ a do Středozemí.

Kupujte nás, sledujte nás, buďte nám nakloněni. Taneční zónu si můžete objednat na adrese Taneční zóna, DÚ, Celetná 17, 110 00 Praha 1, anebo koupit ve vybraných prodejnách včetně tanečních divadel – mj. Ponec, Archa, Alta, Paměť ad. Každá pozitivní zpráva od Vás – čtenářů – je pro nás důležitou vzpruhou vytrvat i v současných nepříznivých ekonomických a intelektuálních podmínkách. V úvodníku nazval současné problémy Taneční zóny její šéfredaktor Vladimír Hulec titulkem Hubneme. Doufáme, že - i s vašim přispěním - k dalšímu hubnutí už nedojde.

Zde najdete jak si nás předplatit: http://www.tanecnizona.cz/index.php/component/content/article/2-uncategorised/86-predplatne

 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?