Menu
Eva Orcígrová

Eva Orcígrová

Vystudovala divadelní vědu na FF UK, absolvovala několik seminářů taneční kritiky v Praze i v zahraničí. Věnuje se public relations a copywritingu, pracuje pro CIRQUEON a festival francouzského divadla Sněz tu žábu, spolupracuje se vzdělávací platformou culturematters. Deset let se věnovala současnému tanci na ZUŠ, je instruktorkou zumby a lektorkou pohybových kurzů pro děti v organizaci Pohyb dětem.

Holektiv: Vždycky chceme nacházet nadhled

Soubor Holektiv, založený v roce 2016, tvoří studentky HAMU, performerky a akrobatky Eva Stará, Karolína Křížková a Andrea Vykysalá. Kromě propojování tance s akrobatickými disciplínami je pro ně charakteristická u mladých umělců, ne příliš častá schopnost nadhledu a sebeironie. O jejich tvorbě i spolupráci se souborem Bratři v tricku jsme si povídaly v pražském CIRQUEONu, kde částečně vznikal jejich poslední projekt Lov.

Co čekáte od striptýzu?

Co si představíte, když se řekne striptýz? Mnoho možností není. Divák stripshow zpravidla přesně ví, co může očekávat (na rozdíl od divadla, kde bývá předvídatelnost spíše na škodu). Nakonec i s představami a očekáváními diváků si pohrál španělský tanečník Pere Faura, téměř na závěru festivalu Tanec Praha. Svoje dílo nazval prostě: Striptease.

Výlet do historie na Tanci Praha

Mary Wigman, Kurt Jooss, Dore Hoyer, Pina Bausch, William Forsythe - to jsou jména, která pravděpodobně už někdy slyšel každý taneční nadšenec a rozhodně všichni profesionálové. Jejich tvorba se nás stále dotýká a ovlivňuje řadu současných choreografů, pedagogů i interpretů, ať už na vědomé nebo nevědomé úrovni. Ač už o všech těchto osobnostech bylo napsáno mnoho, německé tanečnice Christina Ciupke a Anna Till se jim rozhodly znovu věnovat a podnikly kreativní výzkum, jehož výsledek jsme mohli vidět v divadle Ponec 6. a 7. června v rámci festivalu Tanec Praha. Nazvaly ho undo, redo and repeat.

Vandekeybus za hranicemi světů (a žánrů)

Inscenace vlámského souboru Ultima Vez už by se dal téměř považovat za stabilní součást repertoáru Divadla Archa. Do Prahy se pravidelně vrací už více než dvacet let, často i několikrát za sezonu. Zatímco v listopadu 2016 jsme mohli vidět sedmnáct let starou choreografii In Spite of Wishing and Wanting, na konci května choreograf Wim Vandekeybus v Arše představil svůj nejnovější titul Mockumentary of a Contemporary Saviour.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?