banner1

 

Menu
redakce

redakce

TANEC PRAHA uvede další highlight z Francie

Praha: Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017 přiváží letos již druhou hvězdu francouzského tanečního nebe. Po ikonickém díle předního choreografa Oliviera Dubois se mohou čeští diváci seznámit s další výraznou francouzskou osobností Rachidem Ouramdanem, který uvede 25. června v Divadle ARCHA od 20:00 hodin svůj křehký duet Tordre. Intimní a prostá sonda do života dvou tanečnic, jež mají mnoho let blízko k jeho práci, vyzdvihuje sdělnost, jednoduchost a čistotu pohybu. Více na www.tanecpraha.cz

Úspěšná taneční Konzervatoř Duncan centre je tu už čtvrt století

Objeví-li se v průběhu sezóny v Praze originální dílo mladého a začínající choreografa v oblasti současného tance, o kterém se mluví, půjde se vší pravděpodobností o absolventa taneční Konzervatoře Duncan centre. Tato úspěšná škola, dítě porevoluční doby, slaví právě teď své 25. narozeniny a zároveň sto čtyřicet let od narození velké americké taneční reformátorky Isadory Duncan. 

Min Tanaka a spol. – A Body

Japonský tanečník Min Tanaka připravuje pro Divadlo Archa nové představení s osmi performerkami nazvané A Body (Tělo). Po dlouhé době opět spolupracuje s evropskými umělci, které si vybral během prosincového konkurzu. Nový projekt Tanaka věnuje autenticitě těla jako nástroje mezilidské komunikace. Premiérovou sérii uvede Archa 19., 22. a 23. června.

Pojďte také na Fractus V

Fractus V znamená přirozený zlom nezbytný k růstu. Larbiho inspiroval filosof Noam Chomsky, zvláště jeho obhajoba „svobody řeči“. Vnímá ji jako zásadní svobodu výrazu umožňující bourat tabu. Jedinec a společnost. Informace a manipulace. Zlomové momenty, které nás vždy někam posouvají. Dílo o nalomených vztazích je zároveň dialogem kultur.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?