Menu

Aktuální číslo

СНПЧ А7 Смоленск, обзоры принтеров и МФУ

V rámci nejnovějšího čísla Taneční zóny 4/2020 si můžete přečíst rozsáhlý bilanční rozhovor se zakladateli tradičního podzimního festivalu pohybového divadla 4+4 dny v pohybu, který se vloni odehrál kvůli koronavirovým opatřením jen ve zkrácené formě tří dnů. U festivalu 4+4 dny v pohybu je možné zůstat i na následujících stránkách, neboť Jana Soprová vyzpovídala spoluiniciátora mnoha témat festivalu, Tomáše Žižku a Vladimír Hulec zase hovořil s festivalovým výtvarníkem Krištofem Kinterou.

Dalším tématem s názvem Ústí v pohybu od tanečního kritika a publicisty Romana Vaška se uzavírá dvouletý cyklus portrétů mimopražských českých a moravských baletních souborů. Článek mapuje nelehký poválečný vývoj baletu v ústeckém regionu až do dnešních dní.
Dále si můžete přečíst zajímavý rozhovor Markéty Jůzové s dlouholetým dirigentem Národního divadla Davidem Švecem o nastudování klíčových baletů první scény, včetně děl jako Leonce a Lena, Timeless či Kylián-Mosty času. Následující rozhovor Jana Soprová vedla s světoznámou taneční lektorkou Blankou Žižka o jejím divadle Wilma Theater ve Philadephii i o jejím působení v Čechách. Poslední rozhovor je věnován performerce, choreografce a zpěvačce spojované se souborem Spitfire Company, Cécile da Costa. V rozhovoru se Tatiana Brederová dotýká například jejího sólového představení Roselyne, které bylo inspirováno skutečným setkáním. 
V rámci oddílu Zóna Street Art naleznete článek Proč krása a krutost kráčí vždy spolu? o umění graffiti a street art a o tom, že tyto vizuální formy byly původně inspirovány tancem, konkrétně subkulturou hip hopu a breakdance.
V oddílu Zóna Performance naleznete textový obsah představení Longing Lasts Longer legendární newyorské avantgardní performerky Penny Arcade, uvedené v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu v roce 2017. Článek je doprovázen rozhovorem s Penny Arcade z roku 2019.
V závěrečném oddílu naleznete čtivé zakončení cyklu věnovaného knize Miřenky Čechové Baletky v podobě populárního virtuálního kulatého stolu na témata, která se v knize objevují.
 

Čtěte a kupujte Taneční zónu, revue, která se věnuje pohybovému umění ve všech jeho podobách a přístupech do hloubky. Fundovaně, čtivě a atraktivně. První letošní číslo vyjde koncem března, další chystáme na začátek letních prázdnin.

Taneční zóna přináší bohatý vhled do historie i aktuálního dění ne jen v zóně baletu a contemporary dance, ale i fyzického divadla a aktuálních trendů performing arts u nás i ve světě.

A to za pouhých 99 Kč.

LÍBÍ SE VÁM A ZAJÍMÁ VÁS TANEČNÍ ZÓNA? PŘEDPLATNÉ NEPOČKÁ! REVUE TANEČNÍ ZÓNA SI MŮŽETE PŘEDPLATIT !!! ZDE !!!

 

 Taneční zóna byla podpořena

 

 

 

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?