Menu
Super User

Super User

Igor Vejsada: Tanec je duchovní umění

Igor Vejsada, dlouholetý sólista Státního divadla v Brně, člen Györi Ballet, Kibbutz Dance Contemporary Company, Národního divadla v Mannheimu, choreograf a pedagog, prožil osmnáct let jako šéf baletu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Z podnětu Petra Zusky a vedení Pražského komorního baletu byl v roce 2016 pověřen vedením tohoto souboru, kde v současnosti působí společně s Lindou Svidró jako baletní mistr a asistent choreografie. K rozhovoru jsme se sešli shodou okolností den po hostování baletního souboru NDM na Nové scéně Národního divadla. Využila jsem toho k retrospektivnímu vzpomínání, při kterém jsme se vraceli hlouběji a hlouběji do minulosti až ke klíčovým zdrojům jeho profesní inspirace.

Otevřený dopis ministru kultury

Taneční časopisy a Taneční sdružení napsaly otevřený dopis ministru kultury Ilju Šmídovi vyjadřující se k ukončení činnosti portálu Opera Plus z důvodů „drastického snížení letošního grantu oproti předchozím letům o více než polovinu" (více zde).

Duben v družině bude o tanci

Potřeba hovořit, vysvětlovat, ptát se a diskutovat o současném tanci se zhmotňuje do série společenských pořádaných v otevřeném prostoru DRUŽINA.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?