banner1

 

Menu

Recenze

Tordreádor všeho bytí

Jedno ze závěrečných festivalových představení festivalu Tanec Praha se stalo nejen jeho vlastním vrcholem, ale také patřilo k zásadním zahraničním highlightům v uplynulé sezoně. Tvůrci francouzského projektu Tordre s tanečnicí, která má protézu celého zápěstí, diváky nevydírali a handicap schválně nenechali vyčnívat. Tordre i jako inscenace daleko překračovala běžný taneční standard. 

Read more...

Co čekáte od striptýzu?

Co si představíte, když se řekne striptýz? Mnoho možností není. Divák stripshow zpravidla přesně ví, co může očekávat (na rozdíl od divadla, kde bývá předvídatelnost spíše na škodu). Nakonec i s představami a očekáváními diváků si pohrál španělský tanečník Pere Faura, téměř na závěru festivalu Tanec Praha. Svoje dílo nazval prostě: Striptease.

Read more...

In Gravity We Trust?

Trutnovský Cirk – UFF, Mezinárodní festival nového cirkusu, má dvě programové roviny. Ukazuje, co se v této umělecké oblasti urodilo v Česku, a pak přiváží zahraniční hosty. Domácí programová linka té hostující nastavuje zrcadlo.

Read more...

GARBACZ: Repašská – Garbaczewski

Zpráva o dvou podobách autorského divadla na hranici činohry a performance

Divadlo D’epog nemá v České republice žádnou sobě podobnou inscenační platformu. Mezi ostatními experimentálními scénami ji činí jedinečnou především specifické a hluboce promyšlené inscenační postupy. Materiál pro tvorbu navíc režisérka Lucia Repašská čerpá jak ze svých osobních, tak z témat ostatních členů souboru. 

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?