Menu

Recenze

Obsedantně Kompulzivní Láska

Jako „Událost sezóny“ na letošním mezinárodním festivalu Tanec Praha byla ohlášena taneční inscenace pod názvem OCD Love (obsedant compulsive disordre) izraelské choreografky Sharon Eyal, které ji uvedla se svou skupinou L-E-V Dance Company. Tato choreografka se v Praze představila poprvé; patří mezi nejsledovanější současné izraelské choreografy. A izraelský tanec, jak víme, je fenomén; patří mezi nejsledovanější regiony současného tance.

Read more...

Nevypočitatelnost veřejného prostoru

„Praha není Česko“, a tak se ani Tanec Praha navzdory suverénnímu názvu nekoná pouze v Praze a šíří taneční osvětu i mimo její centrum. Příznačná pro tuto dramaturgii je festivalová linie Ven.ku tanci, zahrnující sérii plenérových představení konaných v řadě českých měst. Vykročení do neznáma, mimo divadelní budovu, většinou přináší ty nejméně očekávané zážitky, a navíc často úplnou náhodou.

Read more...

Eymen - Úhel pohledu

Choreografka a tanečnice Lenka Kniha Bartůňková rozehrála s podporou zpěvačky Ridiny Ahmedové strukturované improvizační site-specific představení uprostřed kruhu diváků ve stínu větvoví pražské Stromovky. Na vzniku představení se podílel i Ghana Dance Ensemble. Uvedení představení předcházel studijní pobyt choreografky v Ghaně.

Read more...

Taneční koány Eun-Me Ahn

Zahajovacím představením letošního festivalu Tanec Praha byla taneční inscenace Let me change your name jihokorejské choreografky Eun-Me Ahn. Tuto umělkyni už v Praze známe; vloni jsme na Tanci Praha tleskali představitelkám jejích  Dancing Grandmothers, korejským stařenkám. Letošní představení má standartní profesionální obsazení, tančí členové jejího souboru a na scéně se objeví i sama choreografka.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?