TZ

 

Menu

Recenze

Top 3,5 Emy Šlechtové z Cirkopolis 2021

První přívlastek, které mě k letošnímu speciálnímu ročníku festivalu Cirkopolis napadá, je „vlněný“. Nenarážím tím na uměleckou kvalitu, nýbrž na nutnost vrstvit a vsoukat se do toho nejtlustšího a „nejpletenějšího“, co šatní skříň nabízí. Ale po několika měsících online, nadšení z offline nezamrzne ani v nízkostupních. Zasněžená náplavka a velké prosklené kukátko Kobky 10 mají navíc své kouzlo. Zamlžené brýle, vydýchaný respirátor a odumírající palce u nohou mi totiž připomněly, že být umělcem (i divákem) dnes vyžaduje notnou dávku odvahy. A tím otevřeně skládám hold organizátorům a tvůrcům, kteří ani v nepříznivých podmínkách nevychladli.

Read more...

Veronika vs. coroBazaar 2020 no. 1

„A přes tuhle aplikaci můžeme být v kontaktu se svými blízkými.“

Bazaar 2020, trochu jinak. Letos si v Altě nedám dobře vychlazeného Medvěda. Nebudu si strkat kabát pod svou židli (protože nesnáším šatny) ani si nedám na schodech Ponce cigáro. Sednu si doma v teplákách na gauč a s dvojkou v ruce budu napjatě čekat až Bazaar spustí stream.

Read more...

Mimjové – Boj o oči

Cirkusový soubor Losers Cirque Company se proklestil ke své vlastní domovské scéně. Boj to nebyl jednoduchý. Krom veškeré práce spojené s otevíráním a rekonstrukcí divadla, se jim do cesty připletla pandemie koronaviru. Slavnostní otevření branického divadla Bravo! muselo vedení odložit z plánovaného března na září. Představení, kterým soubor zahájil činnost, mělo v tomto kontextu hned v několika rovinách symbolický nádech. Stala se jím premiéra inscenace Mimjové, která je mimo jiné o trpělivosti, pokoře, boji a spojenectví.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?