Menu
Veronika Štefanová

Veronika Štefanová

Studovala divadelní vědu a bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a následně zakončila studium doktorátem na divadelní vědě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Kromě nového cirkusu psala i o divadle do tištěných a online periodik, mezi nimi i do časopisu Svět a divadlo, A2, Divadelních novin a v neposlední řadě do Taneční zóny. Založila online magazín o cirkuse v pod hlavičkou centra pro nový cirkus CIRQUEON, který vede dodnes. V současné době pracuje jako redaktorka kulturní publicistiky v Českém rozhlase Vltava.

TOP 3 Veroniky Štefanové z Letní Letné Light 2020

Letní Letná Light byla letos zhuštěnou a zároveň koncentrovanou verzí tradičních  třítýdenních novocirkusových radovánek, které každým rokem zažíváme v pražských Letenských sadech. I když bylo představení i souborů méně – což je důsledek pandemie koronaviru a opatření s tím spojených – o silné, pozoruhodné či překvapivé momenty nebylo na festivalu nouze. Zde tedy tři z nich.

Cirk La Putyka sází na čísla

Ostře sledovaný Cirk La Putyka v nové inscenaci vsadil na osvědčenou režijní značku. Režisérem Play se tak stal Maksim Komaro, uznávaný finský novocirkusový režisér, který v roce 2012 uvedl společně s Cirkem La Putyka inscenaci Slapstick Sonata.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?