Menu

Rozhovory

Navrátit se, znamená jít tam, odkud jsme přišli

Jubilejní třicátý ročník festivalu Tanec Praha zahájila inscenace Jiřího Kyliána East Shadow, který se několik dní před tím stal členem Francouzské akademie. V rámci výstavy Celebrating Kylián! bylo možné v budouvě Národního divadla v Praze shlédnout umělcovu retrospektivu. Svoji novou inscenaci Kylián – Mosty času představí významný choreograf a tanečník na podzim na scéně ND. Možná právě proto se tématem našeho rozhovoru stal čas, čas návratů i čas odchodů.

Read more...

O La Mar s Danou Palou

Dana Pala, choreografka a tanečnice, žijící střídavě v Praze a ve Španělsku, připravuje další taneční premiéru se svým uměleckým uskupením dana pala creativity. Premiéra se uskuteční v sobotu 2. prosince od 19:30 v Salesiánském divadle na Kobyliském náměstí v Praze.

Read more...

Losers jedou a nás to baví

Petr Horníček založil v roce 2014 spolu se Zdeňkem Moravcem novo cirkusovou skupinu Losers Cirque Company. Z kamarádského projektu je dnes profesionální soubor, který hraje v zahraničí a na jeden rok má naplánováno hned několik premiér. Brzy budou Losers dokonce otevírat svůj vlastní divadelní prostor v holešovickém Vnitroblocku. V létě je můžete vidět tradičně na Letní Letné nebo na Letní scéně Divadla Bolka Polívky v Brně. Jak to všechno Losers zvládají je až obdivuhodné. Když si s Petrem Horníčkem povídám, sála z něj klid a rozhodnost.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?