Menu

Rozhovory

Do nitra tanečního gamingu

NINCS je taneční film, či přesněji taneční filmová videohra, která vychází ze stejnojmenné inscenace a adaptuje herní principy na scéně. Na otázky odpovídá Dana Pala, autorka celého konceptu, choreografka i performerka.

Read more...

BuranTeatr: Můžeme být dokonalí, ale bude to pořád málo

V Brně je občas fakt hnusně. Místy je na tričko, místy sněží, a když se dívám z okna, mívám často pocit, že kultura nadobro vzala roha a už se tady snad ani nic neděje. S domněnkou, že jediné, o čem lze v Brně v souvislosti s pohybovým a tanečním divadlem psát, je balet NdB jsem se posledních pár let zcela bezostyšně vypravovala za tancem do Prahy. Zároveň mi tatáž bezostyšnost posledních pár měsíců (ne-li let) dýchá na záda a otravuje s tím, že to přece nemůžu takhle nechat. Jenomže Brno je po bližším zkoumání město, které se hýbe, tančí a tvoří mnohem víc, než se zdá. I když o tom asi nemá nikdo moc potřebu psát. Člověk je tvor omylný – a já se ráda nechávám vyvádět z omylů.

Seriál rozhovorů s brněnskými tvůrci i pedagogy vykopávám BuranTeatrem. S jeho uměleckým šéfem Jurajem Augustínem a produkční a koordinátorkou workshopů Klaudií Klembarovou jsme zjišťovali, jaké jsou možnosti i úskalí pohybového divadla a performance v Brně.

Read more...

Radim Vizváry: Laternu magiku vnímám především jako multižánrové divadlo

Radim Vizváry se stal od 1.1.2021 uměleckým šéfem Laterny Magiky. Radim Vizváry je mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. Patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání, titulu Ph.D. Je držitelem Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon v představení Sólo.

Read more...

Honza Malík: Nejsilnější je intuice

Již sedm let se na programu festivalu Prague Pride objevuje večer věnovaný současnému tanci. Kromě zahraničních skupin představil i domácí respektované tvůrce. Duchovním otcem a kurátorem této programové sekce je tanečník, pedagog a příležitostný choreograf Honza Malík. O tom, jak vůbec došlo na tanec v rámci Pridu a jaký bude letošní (post)pandemický ročník jsme spolu hovořili během jednoho červencového odpoledne.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?