TZ

 

Menu

Číslo I. Třicet a nikdy jinak

Číslo I. Třicet a nikdy jinak

Po třicítce se prý bilancuje. 

Podobný postřeh vnucují trendy, tendenční časopisy ale i některá uznalá teatrologická periodika, což je vůbec ta největší katastrofa. Všichni poukazují na třicítku jako na čarodějnici, co sedí za krkem a tupým příborem vyjídá zbytky mozku - při tom nejnavštěvovanější porno servery vykazují zvýšenou citlivost právě v kategorii “třicítky”. Kdo se v tom má vyznat. Třicítka má být podle slov poučených redaktorek a světáckých redaktorů společenských magazínů: “úplný přelom”. Údajně se to netýká pouze lehce překvapených a rozčarovaných jubilantů, kteří v inkriminovaný den tak stěžejních narozenin zjišťují, že se nic zásadního neděje. Dotýká se to jejich okolí a nutně i divadelních festivalů, o nichž “se dočteme i v médiích pro poučené diváky” jako například Taneční zóna.

Divadelní festival je obvykle nejrychlejší forma průtokové radosti - celý svět sdrclý do několika dní. Neexistuje nic jiného, jenom divadlo a vzácná setkání (nutno dodat, že třeba s lidmi, na které není problém narazit ve kterýkoliv jiný den v roce). Emoce i přemýšlení probíhají ve zrychleném režimu a hrozí, žefestivaly, jejich ideje stárnou rychleji. O málokterém festivalu v české kontextu ale lze říct, že se třicítky dožil v plné formě a nestal se unaveným dinosaurem.

Je to Tanec Praha, festival šik divadla. Stejně jako vloni budou redaktoři Taneční zóny doprovázet dění svými postřehy, budu je já uvádět směsicí situačního humoru a rychlých postřehů ze světa tance, vědy i techniky. Zkrátka - můžete zapomenout na společenské magazíny, protože tu je festivalový zpravodaj, který nevnucuje (kromě kvalitního obsahu) nikomu nic.

PS: Všechny fyzikální zákony platí, pokud vám není třiatřicet. Ale o tom jindy.

A co u nás nejdete?

 

PRVNÍ RECENZI NA EAST SHADOW MARKÉTY FAUSTOVÉ (klikněte na obrázek)

 

DRUHOU RECENZI NA EAST SHADOW MARTINA MACHÁČKA (klikněte na obrázek)

 

MIMOŘÁDNÁ AKTUALITA ZE SVĚTA (klikněte na obrázek)

 

Last modified ončtvrtek, 07 June 2018 14:47
Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?