TZ

 

Menu

Číslo IV. A vaše valy odvály naše vály

Číslo IV. A vaše valy odvály naše vály

Každé jubileum je jako vyšplhat na tenkou stěnu. Jakmile dosáhnete vrcholu, přepadnete na druhé straně do ještě větší jámy. Nebo ne?

Možná se člověk může na hřebeni chvilku vyhřívat, kdo ví, nicméně se shodneme na tom, že pomíjivost vládne lidstvu. Dynamizuje potřebu poznávat nové věci a příliš se tak nezaobírat těmi starými. Kam bychom pak vylezli. Hadi se vysvléknou, kuřák vymění šatník, fešák značku doutníků, já přehodím účes a tři miliardy očních buněk jediným promnutím.  Doufám, že ty vaše vydrželi déle nejen při čtení těchto decentních úvodníků, ale i našich festivalových postřehů, objevných pohledů na dění letošního Tance Praha (i průvodních teaserů - k vidění první, druhé i třetí video na fanouškovské stránce tamějšího Facebooku). Zvýšená míra vážnosti vám neuniká bezdůvodně.  Oznamuje, že náš věstník, lépe řečeno větrník urazil dlouho cestu, zestárl, zkorodoval a pomalu se dotáčí jako ventilátor posledního notebooku.

Než zavřete tento článek, věnujte ještě pozornost mimořádné nadílce posledního čísla. Děkujeme za čtenářskou pozornost. Jdeme vyhlížet čtyřicítku.

Co zde najdete: 

RECENZE (PRO) NA DANCING GRANDMOTHERS MARKÉTY FAUSTOVÉ (klikněte na obrázek)

 

 

RECENZE (PROTI) NA DANCING GRANDMOTHERS Martina Macháčka (klikněte na obrázek)

 

 

Last modified onpondělí, 09 July 2018 12:41
Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?