Menu
redakce

redakce

KoresponDance 2020

11. srpna Praha
14.- 16. srpna Žďár nad Sázavou

KoresponDance – festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu vás přivítá již po osmé v Praze a na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Z mezinárodního festivalu se však pro tuto sezónu stane festival ryze český a jednotlivá představení bude možné zhlédnout nejen na místě, ale také online. Program představí české umělce, kteří se řadí mezi špičku tuzemské scény.

TANEC PRAHA tančí dál!

32. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla proběhne 4. 29. 6. v Praze a dalších 17 městech a obcích ČR.

Festival zahájí 7. června od 17 hodin v pražské Stromovce celosvětově sdílený projekt Pina Bausch Foundation The NELKEN-Line, který zve k procesí v tanci kohokoli, kdo se chce vydat parkem na Armstrongovu hudbu. PONEC – divadlo pro tanec uvede 8. června premiéru projektu Florenta Golfiera a souboru tYhle Zápas s jazykem a s ohledem na limitovaný počet diváků nabídne reprízy hned v následujících dvou dnech. Pražský program nabídne také unikátní koncepty dvou inscenací: Duety Petry Tejnorové / Temporary Collective a GUIDE Věrky Ondrašíkové, které jsou ušité na míru aktuální situaci. Festival vyvrcholí umělecko-environmentálním projektem Plíce Žižkova ve spolupráci s Landscape festivalem. Více než 40 umělců nás provede žižkovskou zelení v originálním konceptu. Regiony roztančí čeští a slovenští umělci v sérii více než 30 představení, většinou outdoor. Více na www.tanecpraha.cz

Festival KoresponDance 2020 každopádně bude, v srpnu a s českým programem

Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance se od roku 2013 každoročně koná v červenci na zámku ve Žďáru nad Sázavou. V posledních letech je žďárský víkend navíc doplněn předskokanem v podobě jednoho pražského festivalového dne koncem června. I nad KoresponDance tak visel otazník, zda se v letošním roce uskuteční. Organizátoři dnes oznámili, že plánovaný program sice dozná radikálních změn a termín festivalu se posune na srpen, ale jsou připraveny všechny varianty realizace a konání festivalu je tak definitivně potvrzeno na 11. srpna v Praze a 14.–16. srpna ve Žďáru nad Sázavou. 

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?