Menu

Video týdne

Geometrie má talent

Zákoutí sociálních sítí a hlavně virální videa. Takový může být osud spousty kolektivů, které se vydali na talentové soutěže a pak svůj um rozšiřují prostřednictvím dalších platforem než jenom té televizní. Takovou partou jsou i francouzský kolektiv Géométrie Variable, který se objevil například v Amerika má talent.

Read more...

Když architekturu tančí žena

Když se umělecké oblasti tvůrčím způsobem prostupují, vznikají ojedinělé tvary. Mladému režisérovi Henrique Pinovi se to podařilo ve filmu Matéria em Avesso, který představuje práci portugalského architekta Airese Mateuse. Vytvořil neobyčejnou filmovou poezii o architektuře, kterou zosobňuje tančící žena. Hlavní roli tu pak hrají prostor, pohyb, člověk a příroda. Film z roku 2017 bude uveden v rámci festivalu Film a architektura ve velkém sále Světozoru 1. 10. ve 20.30.

Read more...

Na Novém Zélandu se vyrovnávají s terorem. Tancem.

Horečka. Hněv. Pocit bezmoci. Těžko si představit situaci (doufám, že ještě na dlouho ne, ale vzpomeňme na Uherský Brod rok 2015), kdy osamělý střelec zaútočí v České republice. Jak se s tím vyrovnat? Jak utrpení obětí i bližních, zažít a... pochopit.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?