TZ

 

Menu

Mr. Gaga

Mr. Gaga

Sedm let už vzniká metodou sběrného dokumentu film o Ohadu Naharinovi. Autoři snímku - bratři Heymannové - natočili 650 hodin materiálu, v němž je soustředěno 30 let Naharinovy práce.

 

VIDEO TÝDNE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od momentu, kdy jeho matka - učitelka tance -  zavolala do Batsheva Dance Company a řekla, že by jejího chlapce měli vidět, protože moc krásně tančí, uplynula řada let. Dnes patří Ohad Naharin k nejvýznamnějším choreografům planety a soubor, do nějž po vojně ve svých 22 letech nastoupil, sám vede od roku 1990.

Název filmu odkazuje k technice, kterou za dobu své praxe vyvinul, a která aspiruje na univerzální pohybovou a taneční techniku vhodnou pro každého bez ohledu na věk, mobilitu, zkušenosti a pohlaví. 

V roce, který právě začal, oslaví Batsheva Dance Company 50. výročí svého založení. Film by byl pěkný dárek k narozeninám. Ale jak se ukáže v našem videu, i velké hvězdy a zahraniční filmaři mají potíže s financemi. Na postprodukční práce pár tisíc dolarů chybí. V crowfundigové kampani se za dárcovství pro film přimlouvá i Nathalie Portmann - to už by mohlo zabrat. Kdybyste chtěli také přispět - tak připomínám v duchu hesla: košile bližší než kabát - že na našich crowfundingových portálech najdete také spoustu nabídek k podpoře českých projektů. Tak to zvažte.

Tip navíc: Když se prokliknete na konci filmu na stránky sbírky, dočkáte se dalších záběrů. Např. rodinných movies mladičkého Ohada, kterak jde do světa, nebo filmové etudy ze života na téma: co se stane, když charismatický choreograf nesežene hlídání.

 

Jana Návratová

Taneční publicistka. Absolvovala Katedru divadelní a filmové vědy FFUK. Od 1989 pracuje v Divadelním ústavu (dnes Institutu umění – Divadelním ústavu), kde v roce 2006 založila Taneční sekci, která se věnuje komplexní odborné podpoře tanečního umění.  V letech 1993 – 2005 vyučovala dějiny tance na Konzervatoři Duncan centre. Je editorkou a spoluautorkou odborné monografie Tanec v České republice (2010) a řady studií publikovaných v českých i zahraničních sbornících. V letech 2005 - 2013 byla šéfredaktorkou odborné revue Taneční zóna a pravidelně publikuje v českých médiích. Založila Festival tanečních filmů. Je lektorkou power jógy.

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?