TZ

 

Menu

Dužinatá. Pružná.

Dužinatá. Pružná.

To, že má britské duo The Chemical Brothers blízko k tanci dokázalo již kultovním videoklipem k hitovce Hey Boy Hey Girl, kde na ni v rámci párty v proslulém londýnském klubu extaticky řádí desítky kostlivců. Jejich nový videoklip Wide Open je opět naprosto mimořádný a tanec v něm má - jak jinak - hlavní roli.

Po opulentním nářezu Hey Boy Hey Girl, kterým v roce 1999 zamávali The Chemical Brothers s britskými žebříčky a videoklip vidělo na YouTube několik stovek milionů lidí přichází duo s daleko intimnější a křehčí záležitostí. V novém videoklipu ke skladbě Wide Open, pro které vokály nazpíval zádumčivý zpěvák Beck, se spojili s choreografem Waynem McGregorem, uměleckým ředitelem skupiny Random Dance. Jako interpretka se v klipu „široce otevírá“ a mizí japonsko-britská balerína Sonoya Mizuno. 

Videoklip je čirou vizuální poezií, křehkým požitkem.

 

Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?