TZ

 

Menu

Roztančete Ameriku, vzkazuje taneční kanál

Roztančete Ameriku, vzkazuje taneční kanál

Platforma Dot Move působící na You Tube v jednom z prvních videí vysílá - v současném kontextu obzvlášť - jasnou zprávu: „Nechme Ameriku znovu tancovat...“.

Provokativní statement se opírá o pilíř volební kampaně Donalda Trumpa. V době, kdy volební šílenství eskalovalo, se trochu pozapomnělo na příjemnější věci. Celé se to točilo navíc v New Yorku, který se stal ohniskem protistrany.

Nic naplat. Tančí všichni.

 

Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?