TZ

 

Menu

Svobodné umění. Kalašnikov.

Svobodné umění. Kalašnikov.

Kdo by to byl býval věřil, že se v roce 2018 budeme bavit o svobodě umění. A já se ptám? Přehnal to Childish Gambino neboli rapper, herec a komik Donald Glover když zobrazil trumpovskou Ameriku jako apokalyptickou? Může si to dovolit v čase prezidenta, který jak sliboval, tak činí Ameriku větší?

Může. Ne počkat - musí. Je projev svobodné vůle a vítězství kritického myšlení, pojmenováním skutečného stavu věcí. Ve výbušném videoklipu plném šokujících rozuzlení a špičkového timingu míchá choreografka, zakladatelka ceněného tanečního souboru Unique Silver Dancers Sherrie Silver africké taneční styly. Zde s ní naleznete více než inspirativní rozhovor.

 

Koho klip zaujal si může spolu s Sherrie Silver vyzkoušet klíčové sekvence choreografie. K videoklipu velmi přehledné ukázky, jak se správně vlnit.

Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?